Deklaracja Dostepności

Instytut Literatury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej bip.instytutliteratury.eu zgodnie z  Ustawą  z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019r. poz. 848) oraz Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018r. ustanawiającą wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej bip.instytutliteratury.eu
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Instytut Literatury
Ul. Smoleńsk 16/1, 31-112 Kraków

Data publikacji strony bip.instytutliteratury.eu 26 lutego 2019r.
Data ostatniej aktualizacji strony: aktualizowana na bieżąco .

Instytut Literatury przeprowadzono ocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych (dotyczy strony internetowej) aby ustalić zgodność  z wytycznymi określonymi w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. W celu weryfikacji użyto narzędzia zamieszonego na stronach: European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/ ), przeprowadzony test potwierdził że nasza strona bip.instytutliteratury.eu spełnia wymagania w 95%. Instytut Literatury zapewnia że strona bip.instytutliteratury.eu jest zgodna z wytycznymi dla dostępności treści internetowych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (załącznik do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. poz. 848). Administracja strony dokłada wszelkich starań, aby dostępność i użyteczność strony internetowej bip.instytutliteratury.eu  była na poziomie WCAG 2.0. Wytyczne te definiują trzy poziomy dostępności (A, AA oraz AAA). Jako cel dla naszej strony bip.instytutliteratury.eu zostało postawione założenie aby osiągnąć kryteria sukcesu na poziomie AA oraz wprowadzić udogodnienia realizujące niektóre standardy dostępności na poziomie AAA. Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych, takie jak np. Window-Eyes, JAWS czy NVDA. Pełna obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury, jak i myszki.